Wszystko nowe

«[Bóg] otrze z ich oczu wszelką łzę, a śmierci już odtąd nie będzie. Ani żałoby, ni krzyku, ni trudu już [odtąd] nie będzie, bo pierwsze rzeczy przeminęły». I rzekł Zasiadający na tronie: «Oto czynię wszystko nowe. I mówi: «Napisz: Słowa te wiarygodne są i prawdziwe». ( Ap 21,4-5)

Prawie trzy tysiące lat temu Salomon zauważył, że Bóg zasiał w naszych sercach pragnienie wieczności (zob. Koh 3,11). Tęsknimy za niebem. Intuicja mówi nam, że jest coś większego niż nasze ziemskie życie. W każdej kulturze i epoce ludzie próbowali określić, co to może być. My znamy tego przedsmak dzięki Apokalipsie św. Jana.

Przyjdzie dzień, w którym wszystko, co złe, zostanie naprawione, każdy ból zostanie uśmierzony, a każda łza – osuszona. Zniknie wszelki zamęt, zwątpienie i cierpienie. Relacje staną się wolne od rozżalenia, niechęci i napięć. Będzie tak, bo Bóg uczyni „wszystko nowe”.

Niestety, Bóg daje nam zaledwie mgliste pojęcie o tym cudownym czasie. Na podstawie Jego słów możemy jednak sformułować pewne przypuszczenia. Rzeczy, które dają nam radość, zostaną nadzwyczajnie zwielokrotnione. Miłość, akceptacja, wyrozumiałość i entuzjazm przekroczą nasze najśmielsze oczekiwania, bo nie będą skażone najmniejszym okruchem egoizmu. Będziemy śmiać się bardziej serdecznie niż kiedykolwiek i oddamy Bogu chwałę tak gorliwie i szczerze jak to tylko możliwe. A to, co obecnie sprawia nam ból, wyparuje w świetle niezwykłej Bożej miłości.

Przez setki lat ci, którzy myśleli, mówili i śpiewali o niebie, doświadczali często wielkich nieszczęść na tym świecie. Niewolnicy, biedni i bezdomni, chorzy i upośledzeni oraz więźniowie najbardziej tęsknili za bramami niebios. Także reszta z nas będzie nie mniej zachwycona, kiedy tam dotrze, gdyż na pewno będzie tam o wiele wspanialej niż tu, gdzie obecnie żyjemy.

Pomyśl o tym przez chwilę. Dobrze ci to zrobi.

Jak myślisz, czym niebo będzie różnić się od twojego obecnego życia?

Czego najbardziej nie możesz się doczekać

Gdy nadejdzie mrok przerażenia, przeczekaj go, bo w końcu wyłoni się za nim ten ślad

Chrystusa, który jest niewysłowioną radością. OSWALD CHAMBERS

***

Powyższy tekst jest refleksją na 3 X, pochodzącą z książki Inspiracje na każdy dzień roku. Publikacja ukazała się nakładem oficyny Vocatio.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

    Sponsorowane

    Www.CzesciAuto24.PL