Co najmniej 5 osób zginęło, gdy samochód-pułapka wybuchł w niedzielę obok kościoła na terenie bazy wojskowej w mieście Jaji w stanie Kaduna w północnej Nigerii - poinformowały nigeryjskie źródła wojskowe.
"Samochód wjechał na teren kościelny, a potem nastąpiła eksplozja. Widziałem pięciu zabitych i mnóstwo rannych" - powiedział Reuterowi oficer wojska, który zastrzegł sobie anonimowość.
W stanie Kaduna odnotowano w tym roku kilka zamachów bombowych, skierowanych między innymi przeciwko kościołom. Do przeprowadzenia niektórych z nich przyznała się islamistyczna sekta Boko Haram. Prowadzi ona zbrojną rebelię przeciwko władzom, co tylko od początku bieżącego roku pociągnęło za sobą śmierć kilkuset osób.
Wyrok nie jest jeszcze prawomocny i ma być zgłoszona apelacja.
"Mieć państwo i bezpieczeństwo, nie zgodzimy się, by muzułmanie rządzili nami siłą”.
Odbędą się one 2 i 3 maja w Zwierkach k. Zabłudowa (Podlaskie).
Duchowny odwiedza Polskę. Spotka się z prezydentem Andrzejem Dudą.