Nigeria: Krwawy zamach na kościół

Co najmniej 5 osób zginęło, gdy samochód-pułapka wybuchł w niedzielę obok kościoła na terenie bazy wojskowej w mieście Jaji w stanie Kaduna w północnej Nigerii - poinformowały nigeryjskie źródła wojskowe.

"Samochód wjechał na teren kościelny, a potem nastąpiła eksplozja. Widziałem pięciu zabitych i mnóstwo rannych" - powiedział Reuterowi oficer wojska, który zastrzegł sobie anonimowość.

W stanie Kaduna odnotowano w tym roku kilka zamachów bombowych, skierowanych między innymi przeciwko kościołom. Do przeprowadzenia niektórych z nich przyznała się islamistyczna sekta Boko Haram. Prowadzi ona zbrojną rebelię przeciwko władzom, co tylko od początku bieżącego roku pociągnęło za sobą śmierć kilkuset osób.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie... Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.