100 tys. Biblii dla dzieci z Egiptu

„Podaruj Biblię dzieciom z Egiptu” to świąteczna inicjatywa międzynarodowej organizacji ekumenicznej Open Doors, monitorującej problem prześladowań chrześcijan na świecie

Egipscy chrześcijanie są aktualnie najliczniejszą reprezentacją chrześcijaństwa w Afryce Północnej oraz na obszarze Bliskiego Wschodu, jednak po tzw. „arabskiej wiośnie” ich sytuacja drastycznie się pogorszyła. W świetle projektu nowej konstytucji kraju, traktowani są jak obywatele drugiej kategorii. Do dziś Egipt opuściło ok. 100 tys. Koptów.

Wobec nowej sytuacji, Open Doors wzmocniło swoje zaangażowanie w tym kraju. "W ubiegłym  roku rozdaliśmy w Egipcie 207,5 tys. Biblii oraz Biblii dla dzieci. Przeszkoliliśmy 46 tys. chrześcijan, udzieliliśmy  niemal 6 tys. chrześcijanom pomocy medycznej, dostarczyliśmy pomoc humanitarną dla ponad 5 tys. chrześcijan" informuje organizacja.

W Egipcie Open Doors realizuje szereg kursów dla analfabetów, szczególnie na obszarach wiejskich, wspomaga chrześcijan poprzez udzielanie mini-kredytów, oferuje pomoc prawną.

Z okazji zbliżających Świąt Bożego Narodzenia, Open Doors planuje rozdanie 100 tysięcy Biblii egipskim dzieciom w języku arabskim. Koszt wydania jednej Biblii dla dzieci to 10 PLN, informuje organizacja.

"Wszystkim zainteresowanym dziękujemy za pomoc w niesieniu światła Słowa Bożego chrześcijanom z Egiptu! Możemy dalej go razem rozświetlać. Niech Słowo Boże umacnia młodych wyznawców Chrystusa".

Dotychczas, chrześcijanie z Polski przekazali młodym Egipcjanom 130 egzemplarzy Biblii.

Szczegóły dot. akcji na: www.opendoors.pl

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
 • anastazis
  06.12.2012 15:10
  To jest chyba jakiś kiepski żart albo kpina z prześladowanych rozdawać Biblię wtedy, kiedy trwają prześladowania na chrześcijan. To tak jakby czytać o rozmnożeniu chleba wśród umierających na głód. Im potrzeba aktywnej pomocy, ratowania ich z niebezpieczeństwa a dopiero kiedy są bezpieczni i nakarmieni mówić o Bogu.
  Zastanówcie się co wy wyprawiacie. To ma im niby w czym pomóc? Z jenej strony będą w strachu, bo ich zabiją a oni w tym czasie będą zakładać kręgi biblijne? To istny żart nie mówiąc, że bezczelność.
 • kkafka
  28.10.2015 09:05
  Hehe wolne żarty dajcie im jakąś normalną pomoc przecież ich tam wybijają jak kaczki na polowaniu a poprzez taki gest to jak dolewanie oliwy do ognia. Oddziały arabski nie będą mieć litości dla dzieci i najlepiej było by poprostu zabrać tych ludzi. Pozdrawiam szczecin http://www.sic-egazeta.amu.edu.pl/index.php?t=2737
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.