Bagdad: otwarto dla kultu katedrę - miejsce męczeństwa

Kilkudziesięciu wiernych i dwóch księży przed dwoma laty „przelało krew w łączności z Chrystusem ukrzyżowanym i zmartwychwstałym”.

Przypomniał o tym prefekt Kongregacji dla Kościołów Wschodnich podczas liturgii, którą otwarto dziś ponownie dla kultu katedrę syryjskokatolicką w stolicy Iraku, miejsce krwawego zamachu z 31 października 2010 r.

Kard. Leonardo Sandri podkreślił, że męczeńscy chrześcijanie „byli silni tylko wiarą, ale to właśnie wiara zwycięża świat”. Przytoczył też słowa Benedykta XVI z adhortacji apostolskiej Ecclesia in Medio Oriente, że „Bliski Wschód bez chrześcijan lub z nielicznymi chrześcijanami nie jest już Bliskim Wschodem” (31). W liturgii w bagdadzkiej katedrze syryjskokatolickiej wzięli udział liczni hierarchowie i wierni różnych tamtejszych obrządków.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.