Arcybiskup Canterbury oskarża banki o hipokryzję

Nowy zwierzchnik anglikanów oskarżył banki o hipokryzję w związku z wypłacaniem wysokich premii pracownikom.

Zasiadający w parlamentarnej komisji bankowej abp Justin Welby poddał krytyce dwóch głównych szefów brytyjskiego banku państwowego HSBC. Byli oni przesłuchiwani przed komisją w sprawie ostatnich afer finansowych, związanych z manipulacjami na rynku kredytowym.

Arcybiskup Canterbury, który był w przeszłości dyrektorem finansowym koncernu naftowego, mówił o hipokryzji w systemie motywacji pracowników. „Dla mnie wygląda to tak, że wkładacie ogromny wysiłek w budowanie organizacji opartej na wartościach, aby na końcu stwierdzić, że jedyną możliwością motywacji są pieniądze” – powiedział anglikański duchowny.
 

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.