Pakistan: nieustające ataki na chrześcijan

Po raz kolejny doszło w Pakistanie do zamieszek na tle religijnym. Około 500 muzułmanów napadło na chrześcijańską dzielnicę miasta Gujranwali, Francisabad. Podpalono sklepy, samochody, motocykle i dopiero dzięki interwencji policji atak został zatrzymany.

Dyrektor pakistańskiego Centrum Wychowania do Praw Człowieka, Samson Salamat, podkreśla, że bardzo często konflikty prowokowane są przez imamów, którzy podburzają muzułmańską młodzież. „Społeczność chrześcijańska nie otrząsnęła się jeszcze po ataku w Lahaurze, a wydarzenia w Gujranwali pokazują, jak łatwo może znów dojść do podobnej tragedii” – dodaje. Dzień przed wybuchem zamieszek doszło bowiem do bójki między młodymi muzułmanami a chrześcijanami, których miejscowy imam oskarżył o znieważenie wyznawców islamu muzyką przed meczetem.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.