Pozwalają, by chrześcijanie ginęli

Prezydent Mursi nie robi nic, by chronić chrześcijan przed atakami - uważa patriarcha Teodor II

O brak zdecydowanej akcji przeciwko eskalacji przemocy wobec chrześcijan w Egipcie oskarża prezydenta Mursiego koptyjski patriarcha Teodor (Tawadros) II.

W ostatnim tygodnia podczas starć zginęło co najmniej sześciu Koptów. „Powstało już dość komisji; chcemy skutecznych działań, a nie słów” – powiedział Teodor II, który uważa, że zarówno rząd, jak i siły bezpieczeństwa zaniedbują obowiązek zapewnienia porządku publicznego.

Koptowie stanowią 10, a może już tylko 6 proc. mieszkańców Egiptu. Od czasu obalenia reżymu Hosniego Mubaraka i objęcia władzy przez Bractwo Muzłumańskie sytuacja chrześcijan w Egipcie jest szczególnie trudna. Wielokrotnie powtarzające się ataki zmusiły wielu z nich do emigracji.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.