Egipt: Walki między muzułmanami i Koptami

Nowe starcia między muzułmanami a chrześcijanami wybuchły w piątek w Egipcie w okolicach koptyjskiej świątyni w Aleksandrii - podała gazeta "Al-Ahram".

Zarzewiem trwających blisko dwie godziny walk w mieście był spór między dwoma młodymi mężczyznami: muzułmaninem i Koptem, który najpierw przerodził się w waśń rodzinną, a później rozlał się na zachodnią część Aleksandrii.

Obie strony obrzucały się koktajlami Mołotowa. Interweniowała policja, kordonem odcięła tereny wokół kościoła. Funkcjonariusze aresztowali też osiem osób.

Chrześcijanie koptyjscy tworzą około 10-proc. mniejszość wyznaniową w zdominowanym przez muzułmanów Egipcie. W ostatnim czasie skarżą się, że władze zaniedbują ich ochronę przed islamskimi radykałami.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.