Patriarcha Jerozolimy w Rosji

Cyryl I przybył dziś ze swym gościem, Teofilem III do Petersburga. W następnych dniach odwiedzą oni m.in. sanktuarium prawosławne na wyspie Walaam na jeziorze Ładoga.

W Petersburgu obydwaj zwierzchnicy prawosławni nawiedzą pomieszczenia Świętego Synodu i odprawią nabożeństwo w znajdującej się tam kaplicy pod wezwaniem Świętych Ojców Siedmiu Soborów Powszechnych. Jutro uczestniczyć będą w ponownej konsekracji odrestaurowanego morskiego soboru św. Mikołaja Cudotwórcy w Kronsztadzie. Po uroczystości udadzą się na wyspę Walaam na jeziorze Ładoga do sanktuarium monasteru Przemienienia Pańskiego. Spotkają się tam z pustelnikami mieszkających w rozrzuconych na terenie wyspy i przyległych wysepkach pustelniach. Będą również adorować znajdujące się w kompleksie monasteru relikwie i święte przedmioty kultu. W środę 29 maja powrócą do miasta nad Newą. W czwartek nawiedzą tam najokazalsze sobory i inne miejsca Petersburga. W piątek 31 maja patriarcha Teofil powróci do Jerozolimy.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.