Patriarchat moskiewski krytykuje UE za swobodę obyczajową

Stanowiskiem skrajnie antykościelnym i antychrześcijańskim nazwał działania kierownictwa Unii Europejskiej metropolita Hilarion Ałfiejew.

Na spotkaniu z dziennikarzami przewodniczący Wydziału Zewnętrznych Kontaktów Kościelnych Patriarchatu Moskiewskiego odniósł się do wprowadzania w krajach Unii regulacji dotyczących sfery moralnej.

Rosyjski hierarcha prawosławny wskazał na przykłady Wielkiej Brytanii i Francji, w których, jak stwierdził, „wprowadzono równość między normalnymi małżeństwami a związkami homoseksualnymi pomimo masowych protestów społecznych”. Hilarion wyraził niepokój, że kierownictwo Unii Europejskiej próbuje narzucić wszystkim państwom unijnym antychrześcijańskie normy moralne, przy czym niektóre państwa „poddają się temu naciskowi, a innym udaje się odeprzeć próby narzucenia obcego modelu życia”. Metropolita jest przekonany, że widoczny w krajach Unii „konflikt ideologiczny wywołano sztucznie, narzucając siłą narodom UE obce normy moralne”. Jego zdaniem „doprowadzi to w krajach unijnych do wybuchów społecznych w najróżniejszych formach”.
 

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.