Misjonarz jednak porwany

Po okresie niepewności potwierdza się wersja o uprowadzeniu włoskiego jezuity w Syrii. Informację taką przekazali przyjaciele ks. Paolo Dall’Oglio po upływie umówionego z nim wcześniej czasu alarmowego.

Minął on wczoraj, gdy tymczasem wieści o zaginionym misjonarzu nie było od poniedziałku. Porywaczami mają być członkowie radykalnego ugrupowania o nazwie „Islamskie Państwo Iraku i Lewantu”.

Doniesienia te jednak są wciąż trudne do zweryfikowania, także z powodu trwających na północy Syrii starć islamskich dżihadystów z kurdyjskimi separatystami. Być może ks. Dall’Oglio stał się jednym z wielu zakładników tej swoistej „wojny w wojnie”. O uwolnienie duchownego zaapelowała wspierana przez Zachód antyreżimowa Syryjska Koalicja Narodowa.

Zaniepokojenie losami misjonarza wyraziła Kongregacja dla Kościołów Wschodnich. W komunikacie wydanym przez kierownictwo dykasterii wyrażono solidarność z Towarzystwem Jezusowym, do którego należy ks. Dall’Oglio. Przypomniano także „całkowite milczenie, jakie zapanowało w sprawie dwóch biskupów i dwóch kapłanów porwanych kilka miesięcy temu, a także o tak wielu Syryjczykach i obcokrajowcach, których spotkał ten sam bolesny los”. „Błagamy Pana za wstawiennictwem Świętej Przeczystej Matki Bożej, aby ustała wojna i został przywrócony pokój umiłowanej Syrii oraz wszystkim ludom Bliskiego Wschodu” – czytamy w komunikacie kongregacji.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.