Wizyta papieża w Ziemi Świętej budzi nowe nadzieje ekumeniczne

Na tydzień przed papieską pielgrzymką do Ojczyzny Jezusa wskazuje na to kard. Kurt Koch, kierujący Papieską Radą ds. Popierania Jedności Chrześcijan.

„Okazją do tej wizyty stało się upamiętnienie pierwszego spotkania patriarchy Atenagorasa z Papieżem Pawłem VI. Odbyło się ono 50 lat temu w Jerozolimie. Było to pierwsze takie spotkanie po naprawdę bardzo długim czasie i dało początek dialogowi – mówi kard. Koch. - Mam nadzieję, że poprzez spotkanie obecnych przedstawicieli obu Kościołów, Papieża Franciszka i patriarchy Bartłomieja, dobre relacje, jakich doświadczyliśmy w tych ostatnich 50 latach, będą mogły jeszcze ulec pogłębieniu i przynieść nowe nadzieje na przyszłość. W ekumenizmie symboliczne gesty są bardzo ważne. Musimy rozróżnić między dialogiem miłości i dialogiem prawdy, a dialog prawdy w kwestiach teologicznych nie należy do najprostszych. Jednak nie może być on prowadzony bez dialogu miłości i w tym sensie to spotkanie jest bardzo znaczące!”.

Przewodniczący Papieskiej Rady ds. Popierania Jedności Chrześcijan podkreśla, że Franciszek wiezie do Ziemi Świętej przede wszystkim przesłanie pokoju i pojednania oraz braterstwa w relacjach ekumenicznych i międzyreligijnych.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.