Kamerun: biskupi wzywają islamistów do dialogu

Biskupi Kamerunu wzywają islamskich fundamentalistów z Boko Haram do wejścia na drogę dialogu.

W specjalnym przesłaniu podkreślają, że oznacza to coś więcej niż tylko wypuszczenie na wolność porwanych przez nich ludzi. Chodzi bowiem o budowanie przyszłości w zgodzie i harmonii, z odrzuceniem wszelkiej przemocy.

Kameruński episkopat domaga się natychmiastowego uwolnienia dwóch włoskich księży i kanadyjskiej zakonnicy. Zostali oni uprowadzeni przez islamistów 5 kwietnia i od tamtej pory nie ma o nich żadnych informacji. Biskupi przypominają zarazem, że za przywrócenie bezpieczeństwa na północy Kamerunu odpowiedzialna jest instytucja państwa, której działania w tym względzie są nieudolne. Świadczą o tym kolejne porwania. Przed tygodniem islamiści uprowadzili tam dziesięciu chińskich robotników, którzy pracowali na pograniczu z Nigerią.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.