Brak wieści o porwanym księdzu

Wciąż nie ma wieści o 42-letnim francuskim misjonarzu porwanym przed miesiącem przez Boko Haram na północy Kamerunu i uprowadzonym do Nigerii.

Kameruńskie służby bezpieczeństwa twierdzą, że ks. Georges Vandenbeusch żyje.

Również francuski MSZ zapewnia, że nie zapomniało o porwanym misjonarzu. Jego położenie staje się jednak coraz bardziej problematyczne ze względu na zaangażowanie Francji w walkę z islamskimi terrorystami w Mali.

W takiej sytuacji starania o uwolnienie kapłana podjęli jego byli parafianie we Francji oraz daleka rodzina. Najbliższej nie posiada ponieważ jego rodzice utonęli, kiedy miał 7 lat. Zawiązali oni specjalny komitet na rzecz ks. Georges’a. Organizują też regularne modlitwy w jego intencji.
 

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.