Kościoły Sudanu o prześladowaniu

Skazanie na śmierć Meriam Ibrahim za rzekomą apostazję z islamu jest „jawnym i bezpośrednim prześladowaniem wyznawców Chrystusa w Sudanie”.

Wskazują na to przedstawiciele Kościołów chrześcijańskich tego kraju zrzeszeni w Radzie Kościołów Sudanu (SCC), obejmującej oba sudańskie państwa. Domagają się zarazem natychmiastowego uwolnienia kobiety. W tym kontekście przypominają, że Sudan podpisał międzynarodową kartę praw człowieka, która gwarantuje poszanowanie wolności wyznania i sumienia, a władze kraju zobowiązane są to prawo respektować.

Tymczasem z Sudanu napływają sprzeczne informacje co do losu Meriam. Tamtejsze ministerstwo spraw zagranicznych informowało, że kobieta może zostać wkrótce uwolniona. Doniesienia te sceptycznie komentuje adwokat skazanej przypominając, że decyzję w tej sprawie może podjąć tylko sąd, a ten jak na razie jedynie odroczył wykonanie kary śmierci o dwa lata, by chrześcijanka mogła wykarmić urodzoną w więzieniu córeczkę.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

    Sponsorowane

    Www.CzesciAuto24.PL