Irak: nałożyli na chrześcijan koraniczny podatek

Nie spełniły się nadzieje, że dżihadyści z ugrupowania ISIL, którzy zajęli północny Irak, uszanują tamtejszych chrześcijan. Islamiści konsekwentnie wprowadzają prawo szariatu, a jego pierwsze rozporządzenia uderzają właśnie w chrześcijan.

W Mosulu nałożono na nich przewidziany przez Koran podatek dla innowierców. Jego minimalną wysokość ustalono na 250 dolarów, ale może być on wyższy w zależności od konkretnej sytuacji chrześcijan.

Informację tę podała iracka Komisja Praw Człowieka. Przypomniano również, że sytuacja ekonomiczna na zajętych przez ISIL terenach jest krytyczna. W takich warunkach wygospodarowanie 250 dolarów jest praktycznie niemożliwe. Dlatego teraz jedyną alternatywą dla irackich chrześcijan jest apostazja, śmierć lub ucieczka.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
 • Antoni
  24.06.2014 10:21
  Ubocznym (?) skutkiem polityki USA jest niszczenie chrześcijan w Iraku, Syrii, Libii, Egipcie, ...
 • Ooooo Matulu!
  24.06.2014 12:09
  A kto miał takie nadzieje???

  Zapewne nikt się nie zgłosi, bo w sposób oczywisty zaświadczyłby, że z jego zdolnościami intelektualnymi jest bardzo kiepsko...

  Swiat zwariował jeżeli ma nadzieję, że teroryści to demokraci!
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Sponsorowane

  Www.CzesciAuto24.PL