Laos: władze walczą z chrześcijaństwem

Władze Laosu starają się powstrzymać rozwój chrześcijaństwa w tym kraju. W prowincji Savannakhet trafiło do więzienia pięciu liderów lokalnych wspólnot chrześcijańskich. Zarzuca się im zabójstwo. W rzeczywistości towarzyszyli oni jedynie schorowanej chrześcijance w ostatnich chwilach życia.

Zmarła ona w ubiegłą niedzielę pod dwóch latach ciężkiej choroby. W kwietniu przyjęła chrzest. Pomimo to pochowano ją według obrzędów buddyjskich, wbrew woli jej ośmiorga dzieci, którzy również przyjęli wiarę chrześcijańską. O los uwięzionych chrześcijan upominają się obrońcy praw człowieka. W ich przekonaniu uderzając w liderów, lokalne władze chcą zdławić chrześcijaństwo na tym terenie.
 

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

    Sponsorowane

    Www.CzesciAuto24.PL