Peregrynacja relikwii św. Marii Magdaleny

W Polsce trwa peregrynacja relikwii św. Marii Magdaleny i Krzyża Świętego z monasteru Simonopetra na greckiej górze Atos. Nawiedzają one prawosławne świątynie na terenie całego kraju.

„Niech to będzie dla nas wszystkich czas modlitwy i umocnienia w wierze – podkreślił ks. Doroteusz Sawicki z prawosławnej katedry św. Marii Magdaleny w Warszawie. – Popatrzmy, jak dzisiaj wielu braci, jak bratnie narody, wywodzące się z jednego korzenia kulturowego potrafią prowadzić nawet wojny. Potrzeba nam modlitwy o jedność, potrzeba nam szukania jedności” – powiedział ks. Sawicki. 

Peregrynacja po Polsce zakończy się 23 sierpnia. Relikwie św. Marii Magdaleny i Krzyża Świętego odwiedziły już m.in. Warszawę czy Bielsk Podlaski. Nawiedzą również Białystok, Wrocław i Łódź.

 

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.