Sekretna misja Polek dla Afrykanek

Kobiety! Pomóżmy kobietom z Burkina Faso - zachęcają wolontariuszki z Centrum Misji i Ewangelizacji Kościoła ewangelicko-augsburskiego z Dzięgielowa. Niecodzienna akcja rozpoczyna się w Dniu Kobiet, a zakończy w Dniu Matki.

Od kilku lat Centrum Misji i Ewangelizacji Kościoła ewangelicko-augsburskiego w Dzięgielowie realizuje projekt "Pomoc dla Afryki" - wybudowali tamę, pomogli kupić przypory szkolne dzieciom, zaopatrzyli w metryki urodzenia.

O szczególną pomoc zwróciły się do wolontariuszek CME mieszkanki wioski Pobe Mengao w Burkina Faso w Afryce Zachodniej. Poprosiły o to, o co czasem trudno poprosić - o bieliznę.

Stąd nazwa kampanii: "Sekretna Misja Kobiet", a jej start zaplanowano na 8 marca - Dzień Kobiet, a zakończenie na 26 maja - Dzień Matki.

Pomysłodawczynie "Sekretnej Misji Kobiet" zachęcają Polki do kupienia nowego kompletu bielizny, a jednocześnie proszą, by zachęciły do tego inne kobiety (mamy, siostry, koleżanki). Bieliznę można przesłać do Centrum Misji i Ewangelizacji (CME) w Dzięgielowie koło Cieszyna lub przekazać kilkunastu lokalnym koordynatorkom w kraju. Wszystkie szczegóły kampanii, lista miejsc, materiały można znaleźć TUTAJ.

Jaka bielizna jest potrzebna? Tylko i wyłącznie nowa, uszyta z bawełny lub innej naturalnej i przewiewnej tkaniny, wygodna. - Nie kupujmy bielizny z wielowarstwowych tkanin, ze sztucznymi dodatkami (metalowymi, silikonowymi itp.), stringów i mocno wyciętych majtek - informują wolontariuszki.

Bieliznę można wysłać na adres:

Centrum Misji i Ewangelizacji

ul. Misyjna 8, 43-445 Dzięgielów

Patronat medialny nad akcją sprawują: Luteranie.pl, Muzeum Miejskie w Żorach, Po prostu, Wiara.pl

Sekretna misja Polek dla Afrykanek  

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama