Dżihadyści porwali prawosławnego kapłana

Bojówki islamskie w mieście Idlib w północno-zachodniej Syrii porwały prawosławnego księdza Ibrahima Faraha. 57-letni duchowny był proboszczem greckoprawosławnej parafii Matki Bożej.

Mimo toczących się w mieście walk i przejęcia go 28 marca przez dżihadystów duchowny zdecydował się nie opuszczać miejsca swej posługi.

Według niektórych źródeł kapłan czeka teraz na proces przed jednym z islamskich sądów utworzonych przez dżihadystów na terytorium znajdującym się pod ich kontrolą. Poza księdzem zostali prawdopodobnie aresztowani także inni chrześcijanie. Porwanie przypisuje się oddziałom ugrupowania Dżabhat an-Nusra, powiązanego z Al Kaidą.

Przed wojną w Idlibie mieszkało ponad tysiąc chrześcijan, głównie w centralnej części miasta. Większość z nich opuściła jednak swe domy przed zajęciem miasta przez rebeliantów. Znajduje się ono 25 km od granicy z Turcją. Jest drugim pod względem wielkości po Ar-Rakka miastem przejętym przez dżihadystów w tym rejonie. Siły rządowe zapowiadają kontrofensywę.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ, SYRIA

Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.