Cieszyn: ekumeniczne II Dni Kultury Chrześcijańskiej

W ciągu czterech dni - do 21 maja - w Cieszynie wystąpią znani artyści, którzy dzielić się będą świadectwem swej wiary.

W Cieszynie rozpoczęły się ekumeniczne Dni Kultury Chrześcijańskiej. Ks. Janusz Sikora, proboszcz ewangelickiej parafii w Cieszynie, zauważył, że ambicją organizatorów jest nie tylko łączenie wyznawców różnych odłamów chrześcijaństwa, ale także spajanie całej społeczności przygranicznego miasta. 

„Bez względu na narodowość, czy ktoś się czuje Czechem czy Polakiem na Zaolziu, wszyscy są zaproszeni i wszyscy mają szansę brać udział w tym, co tutaj będzie się działo, a podstawą tego jest nasza chrześcijańska wiara. Wszyscy jesteśmy chrześcijanami i wszyscy wierzymy w tego samego Boga, w tego samego Zbawiciela Jezusa Chrystusa, który powiedział, że największym przykazaniem jest miłość - do ludzi i do Pana Boga” - powiedział ks. Janusz Sikora. 

W ciągu czterech dni - do 21 maja - w Cieszynie wystąpią znani artyści, którzy dzielić się będą świadectwem swej wiary. 

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.