Pakistan: młody chrześcijanin skazany na śmierć

Kolejny pakistański chrześcijanin został skazany na śmierć za rzekome bluźnierstwo przeciw Mahometowi.

24 letni Nadeem James miał wysyłać bluźniercze wiadomości do muzułmanina, przyjaciela swojej rodziny, za pośrednictwem aplikacji „WhatsApp”. Proces przed sądem zakończył się wyrokiem śmierci i wysoką karą pieniężną.

Według organizacji pozarządowej Komisja Praw Człowieka Pakistanu, w celach śmieci znajduje się obecnie 40 osób, które zostały skazane za znieważanie Koranu i Mahometa. Ponadto od 1990 r. radykalne ugrupowania islamskie zabiły bez sądu 71 osób oskarżonych o bluźnierstwo.

Ofiarami prawa zakazującego pod karą śmierci znieważania islamu padają nie tylko mniejszości religijne, ale również sami muzułmanie.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.