Spotkanie Miedwiediew - Bartłomiej I

Prezydent Rosji, Dmitrij Miedwiediew przyjął dziś patriarchę Konstantynopola i duchowego zwierzchnika całego prawosławia, Bartłomieja I.

„Jako Kościół-Matka z zadowoleniem postrzegamy obiecującą współpracę między Rosyjskim Kościołem Prawosławnym a władzami państwowymi” – stwierdził Bartłomiej I. Wyraził zarazem nadzieję, że dialog ten dopomoże rosyjskiemu społeczeństwu umocnić się na podstawach tradycyjnych wartości moralnych oraz ideałów chrześcijańskich, co jest – jak zaznaczył - najlepszą gwarancją dla przyszłości narodu.

Patriarcha Ekumeniczny wyraził też wdzięczność za zaproszenie do odwiedzenia Kremla oraz fakt, że może odwiedzić Moskwę, w dniach kiedy swe imieniny obchodzi zwierzchnik rosyjskiego prawosławia, Cyryl I.

Patriarcha Moskiewski wskazał z kolei na wielkie znaczenie wizyty Bartłomieja I i znaczenie rozmów oraz wymiany doświadczeń duszpasterskich. Wyraził nadzieję, że przyczyni się ona w podjęciu problemów istniejących we wzajemnych relacjach, choć wymagają one długiego i cierpliwego dialogu. Istotne znaczenie ma w ich rozwiązywaniu wspólne sprawowanie liturgii i modlitwa.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.