Moskwa: Rosjanie doceniają patriarchę

Dwie trzecie Rosjan uważa, że działania obecnego zwierzchnika rosyjskiego prawosławia są pożyteczne dla społeczeństwa. Tak wynika z najnowszych badań, które zostały przeprowadzone w dwa lata po objęciu urzędu przez patriarchę Cyryla.

W ciągu dwuletniej posługi patriarcha Cyryl zainicjował działania nowych organów kościelnych, takich jak Zgromadzenie Międzysoborowe, Sąd Ogólnocerkiewny, nowe wydziały synodalne, w tym Wydział ds. Kontaktów ze Społeczeństwem.

Według przewodniczącego ostatniego z wymienionych wydziałów, ks. Wsiewołoda Czaplina, życie kościelne nabrało kolorów i otworzyło możliwość działania dla ludzi aktywnych. Patriarcha zaangażował się w realizację idei Świętej Rusi, gromadzącej nie tylko Rosjan, ale wyznawców rosyjskiego prawosławia w krajach byłego Związku Radzieckiego i daleko po za jego granicami.

Ks. Czaplin uważa, że patriarcha Cyryl należy do trójki najważniejszych zwierzchników religijnych w świecie. O pozostałych dwóch niestety nie wspomniał.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.