Patriarcha na początek roku szkolnego

„Potrzebne jest kształcenie nie tylko rozumu, ale i duszy, czynienie dobra innym” – te słowa patriarcha Cyryl skierował do wiernych zebranych na Liturgii w moskiewskim soborze Chrystusa Zbawiciela, rozpoczynającej nowy rok szkolny i akademicki w Rosji. Obecnych było ponad 5 tys. uczniów, studentów, rodziców i nauczycieli.

Zwracając się do zebranych patriarcha powiedział: „Dzisiaj potrzebne jest wykształcenie. Bez wiedzy nawet człowiekowi, który nie jest naukowcem, trudno kierować swoim życiem.... Jednocześnie człowiek bardzo wykształcony może ponieść porażkę w życiu osobistym, być przestępcą, nie mieć przyjaciół, nie być kochanym i nie kochać nikogo”.

Kontynuując swoje wystąpienie patriarcha dodał: „Należy również kształtować duszę człowieka, żeby umiał być dobrym i czynił dobro innym. To uczyni go naprawdę szczęśliwym” – dodał Cyryl I.

Na zakończenie Liturgii koncelebrujący z patriarchą kapłani pokropili wiernych wodą święconą i wręczyli im ikonki z jego błogosławieństwem.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.