Argentyna: zamordowano diakona stałego

W Argentynie zamordowano diakona stałego. Został znaleziony w swoim mieszkaniu w niedzielę rano. Trwa śledztwo w sprawie ustalenia motywów zbrodni.

Guillermo Luquin należał do diecezji Lomas de Zamora. Na co dzień pracował w banku. Cieszył się tam wielkim uznaniem, udzielając sakramentów chrztu i błogosławiąc małżeństwa swoich współpracowników. Podejrzenia wiernych wzbudziło to, że nie pojawił się na niedzielnej Mszy. W mieszkaniu znalazł go jego bratanek.

Diakon Luquin leżał obok swojego łóżka z raną na szyi. Wstępne oględziny wykazały także inne rany cięte i uderzenia w głowę. Wykluczono motyw rabunkowy, gdyż nie zniknęły żadne kosztowności ani nie znaleziono śladów włamania. Według początkowych hipotez sprawcy musieli być znani ofierze, która dobrowolnie wpuściła ich do swojego domu.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.