W Afryce nie ustają prześladowania chrześcijan

Na kontynencie afrykańskim ciągle dochodzi do aktów przemocy na tle religijnym, których ofiarami bardzo często padają chrześcijanie. W tych dniach spalono kościół jednej ze wspólnot protestanckich oraz porwano katolickiego księdza.

Do spalenia kościoła doszło w Maradi, trzecim co do wielkości mieście Nigru. Grupa manifestantów, która protestowała przeciw uwięzieniu jednego z lokalnych imamów podłożyła ogień pod świątynię. Spłonął także samochód pastora, a sprawców podpalenia do tej pory nie złapano.

Natomiast w Nigerii porwany został katolicki ksiądz, gdy wieczorem wracał do swojej parafii. Jak podaje lokalna policja ks. Isaac Agabi porwany został przez uzbrojonych mężczyzn i uprowadzony do buszu. Stróże prawa zapewniają, ze zrobią wszystko, aby uwolnić porwanego kapłana.

 

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.