Hiszpania: w 2018 r. 53 akty wandalizmu w świątyniach

Sukcesywnie rośnie też liczba przypadków ataków na osoby na tle religijnym

 Trzyosobowa grupa senatorów wezwała członków parlamentu do działań służących większej ochronie świątyń, głównie kościołów katolickich, w Hiszpanii w obliczu rekordowej liczby przypadków wandalizmu od czasów wojny domowej w tym kraju (1936-1939). Z raportu opracowanego przez senatorów z prowincji Alicante, Kantabria i Palencia, na bazie sprawozdania Obserwatorium ds. Wolności Religijnej i Sumienia, wynika, że w 2018 r. doszło do 53 aktów wandalizmu w świątyniach w całej Hiszpanii.

Przedstawiciele Senatu wskazali na drastyczny wzrost ataków na świątynie w ostatnich latach. Odnotowali, że o ile w 2014 r. liczba ta wynosiła zaledwie 8, to w 2017 r. zanotowano 44 takie przypadki.

Hiszpańscy senatorowie prosząc o działania prawne chroniące przestrzeń kultu religijnego odnotowali, że sukcesywnie rośnie też liczba przypadków ataków na osoby na tle religijnym. W 2018 r. łącznie na terenie tego iberyjskiego kraju doszło do 200 przypadków nadużyć wobec wolności wyznania, m.in. zakłócania porządku modlitwy lub obrażania osób duchownych. Część z tych zdarzeń miała miejsce podczas manifestacji organizacji feministycznych odbywających się na terenie całego kraju 8 marca.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama