Międzynarodowa komisja katolicko-prawosławna

Dnia 20 września w Wiedniu rozpoczyna się XII posiedzenie Międzynarodowej Komisji ds. Dialogu Teologicznego między Kościołem Rzymskokatolickim a Prawosławnym. Tematem rozmów, które potrwają do 27 września jest: „Miejsce i rola biskupa Rzymu w Kościele w pierwszym tysiącleciu”.

Tegoroczne obrady będą kontynuować prace i rozważania rozpoczęte na zeszłorocznym posiedzeniu. W 2009 roku XI posiedzenie odbyło się w Pafos na Cyprze w dniach 17-23 października. Obrady dotyczyły kwestii przyszłości posługi papieskiej.

Od 1980 roku posiedzenia te odbywają się na ogół co dwa lata na przemian w obiekcie katolickim i prawosławnym. W latach, gdy nie zbierają się komisje, nieraz spotykają się podkomisje dla omówienia np. pojawiających się trudności; jedna z takich podkomisji obradowała w Opolu w czerwcu 1985 r.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.