Kard. Koch jedzie do Moskwy

Do Moskwy udał się – po raz pierwszy jako przewodniczący Papieskiej Rady ds. Popierania Jedności Chrześcijan – kard. Kurt Koch. Program wizyty, która potrwa do 17 marca, obok kontaktów z prawosławnymi przewiduje też Mszę w moskiewskiej katedrze katolickiej.

Szwajcarskiego purpurata, który od kilku miesięcy kieruje ekumeniczną dykasterią, zapytaliśmy o główny cel podróży.

„Na pierwszej linii jest oczywiście nawiązanie kontaktu z patriarchatem moskiewskim – powiedział Radiu Watykańskiemu kard. Koch. – Przewidziana jest audiencja u patriarchy Cyryla i rozmowy z metropolitą Hilarionem, odpowiedzialnym za kontakty zewnętrzne patriarchatu. Bardzo ważne są dla mnie kontakty osobiste. Pod koniec listopada byłem w patriarchacie Konstantynopola. W całości naszych relacji z prawosławnymi dialog miłości stanowi bowiem zawsze podstawę dla dialogu prawdy”.

Z przewodniczącym Wydziału Zewnętrznych Kontaktów Kościelnych Patriarchatu Moskiewskiego kard. Koch spotka się w najbliższym czasie kilkakrotnie. Po powrocie z Moskwy nowy szef watykańskiej dykasterii uda się do Würzburga w Niemczech na światowy kongres Pomocy Kościołowi w Potrzebie. Tam 19 marca weźmie udział razem z metropolitą Hilarionem w dyskusji panelowej. Mówić będą o relacjach katolicko-prawosławnych w 20 lat po rozpadzie Związku Radzieckiego. Tydzień później (25-27 marca) obaj hierarchowie spotkają się znowu we Fryburgu Szwajcarskim, gdzie prawosławny metropolita otrzyma honorową profesurę tamtejszego uniwersytetu.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.