Moskwa: Kard. Koch spotkał się z katolikami

Przebywający z wizytą w Moskwie przewodniczący Papieskiej Rady ds. Popierania jedności Chrześcijan spotkał się z miejscowymi katolikami. Kard. Kurt Koch przewodniczył porannej Mszy św. w moskiewskiej katedrze Niepokalanego Poczęcia.

Na początku liturgii w ciepłych słowach purpurata przywitał abp Paolo Pezzi, dziękując mu za przyjęcie zaproszenia oraz posługę „dla nas i z nami”. Abp Pezzi podkreślił, że obecność kardynała uobecnia osobę Ojca Świętego „tak bliską naszym sercom”.

W homilii wygłoszonej w języku niemieckim, a przetłumaczonej na język rosyjski, dostojny gość wyjaśnił znaczenie Wielkiego Postu i czytań mszalnych. Szczególnie skoncentrował się na Ewangelii, wskazując na trzy pokusy Jezusa, tożsame z pokusami każdego człowieka. Według kardynała pokusy są efektem nieuporządkowanych, głębokich potrzeb człowieka, które Jezus przezwycięża i daruje ludziom wolność od nich. Modlitwa Ojcze nasz jest doskonałym streszczeniem całej Ewangelii i wzorem dla postaw i modlitwy każdego chrześcijanina.

Przed błogosławieństwem końcowym kard. Koch życzył wszystkim błogosławionego przeżycia Wielkiego Postu jako przygotowania do Świąt Wielkanocnych, ale zarazem okazji do głębokiego odnowienia sakramentu Chrztu Świętego. W trakcie Mszy panowała bardzo ciepła atmosfera między wiernymi a purpuratem. Powracając w procesji do zakrystii, kard. Koch zatrzymywał się przy matkach z małymi dziećmi i udzielał im błogosławieństwa.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.