Co 5 min. na świecie ginie chrześcijanin

Średnio co pięć minut na świecie ginie za wiarę jeden chrześcijanin. Wskazał na to w specjalnym dokumencie austriacki odłam Międzynarodowej Solidarności Chrześcijańskiej (Christian Solidarity International - CSI). Organizacja wezwała rząd swego kraju do większych działań na rzecz wolności religijnej. Musi to być widoczne zwłaszcza w stosunkach z krajami Bliskiego Wschodu – podkreśla austriacka CSI.

W przyszłości należy starać się wpływać na utrzymanie wolności religijnej, łącząc to z sankcjami gospodarczymi, oświadczył sekretarz generalny organizacji Elmar Kühn. „Nie wystarczą tylko słowa, nie można pozostawać bezczynnym w sytuacji, gdy są prześladowani chrześcijanie, a ich kościoły podpalane” – zaapelował.

Ocenia się, że rocznie, z powodu wiary traci życie 105 tys. chrześcijan, przy czym nie wszyscy z nich giną na skutek wojen. Przy tej okazji Kühn powołał się na wypowiedź przewodniczącego Wydziału Zewnętrznych Kontaktów Kościelnych Patriarchatu Moskiewskiego (OWCS), metropolity wołokołamskiego Hilariona, który niedawno zwrócił uwagę, że rocznie na świcie ginie około miliona dzieci, które są ofiarami prześladowania chrześcijan.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.