Kilkaset młodych osób weźmie udział w rozpoczynającym się w piątek wieczorem w Chorzowie corocznym Ogólnopolskim Zjeździe Młodzieży Ewangelickiej. Hasłem ich 42. spotkania będą słowa "Nowa rola".
Kościół katolicki obchodzi 14 września święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Jakie ma on znaczenie dla luteran, prawosławnych i katolików?
Chemin Neuf to po francusku „nowa droga”. To też ulica w Lyonie, przy której powstała katolicka wspólnota pod tą samą nazwą. Wspólnota ma charakter ekumeniczny i mogą do niej należeć chrześcijanie różnych wyznań. Zielonogórzanin ks. Jacek Mleczko właśnie w tej wspólnocie odkrył swoją drogę i został kapłanem.
Kilkanaście tysięcy młodych ludzi z całej Europy i z innych kontynentów modliło się od początku lata goszcząc w ekumenicznej wspólnocie w Taizé. Większość przybywa tam na tygodniowe rekolekcje. Nie brakuje też osób starszych, czy wręcz całych rodzin przybywających do Taizé z małymi dziećmi.
Mówią, że witraże są jak święci, od których bije Boży blask. To prawda, ale co w takim razie powiedzieć o ikonach?
Parafie ewangelicko-augsburska oraz mariawicka w Płocku przeprowadziły wśród swoich parafian zbiórkę darów na rzecz podpłockiej miejscowości Świniary, która została zniszczona podczas tegorocznej powodzi.
Podobno pod każdym kamieniem ormiańskiego kościoła jest tajemna ścieżka, która prowadzi w stronę nieba. Takich ścieżek szukaliśmy w ormiańskich kościołach w górach nad jeziorem Van w Turcji.
Po co Papież jedzie na prawosławny Cypr? – zastanawiano się przed pielgrzymką. Dziś mocniej brzmi inne pytanie: jak to możliwe, że wcześniej nie był tam żaden Następca św. Piotra?
Wbrew obiegowym sądom nie brakuje religijnych piłkarzy. Szczególnie wielu jest ich w Afryce, gdzie 11 czerwca rozpoczęły się mistrzostwa świata.
Ikony ukazują wiernym świat pozaziemski, stając się oknem, przez które do duszy ludzkiej przedostaje się światło Boskie.