Jezus w esemesie nie przejdzie

Słowo „Jezus ” jest kolejnym na liście 1600 słów, których używania w SMS-ach zabraniają władze Pakistanu – donosi portal Vatican Insider

Zgodnie z nowym rozporządzaniem firmy telekomunikacyjne mają siedem dni na zablokowanie w swych usługach objętych zakazem słów. Większość z tych wyrazów uważa się za obraźliwe z punktu widzenia religii islamskiej lub mają one konotacje seksualne. Zakazane jest też m.in. słowo „szatan”.

Ks. John Shakir Nadeem, sekretarz komisji episkopatu pakistańskiego ds. środków przekazu społecznego, zapowiedział, że Kościół katolicki będzie się starał i zrobić wszystko, co w jego mocy, by słowo "Jezus Chrystus" nie zostało objęte zakazem. „Rozumiemy pragnienie, by chronić umysły młody poprzez stworzenie listy słów obscenicznych. Ale dlaczego ma się na niej znaleźć imię Jezusa? Co czyni je obscenicznym? Zakaz jego używania byłby pogwałceniem prawa do ewangelizowania i rani uczucia chrześcijan” – dodał dyrektor Radia „Veritas”, wyrażając nadzieję, że rząd dokona odpowiednich poprawek w nowych przepisach.

Zauważa też, że gdyby zakaz zacząłby obowiązywać, byłby to kolejny akt dyskryminacji wyznawców Chrystusa i jawne naruszenie Konstytucji Pakistanu.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
  • Eklektos
    22.11.2011 11:22
    "gdyby zakaz zacząłby" nie za dużo tych "by"? Czy ktoś w ogóle dokonuje korekt tych artykułów? A poza tym - coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że islam to chora - szatańska religia!
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.