Powstało greckokatolickie Forum Młodych Chrześcijan

Wspólnoty młodych grekokatolików na Ukrainie chcą wspólnie działać.

Towarzyszenie młodzieży w znalezieniu swego miejsca w Kościele, koordynacja wysiłków licznych organizacji młodzieżowych Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego i pomoc w stawianiu czoła wyzwaniom współczesności – takie cele stawia sobie nowo powstałe Forum Młodych Chrześcijan UKGK. Do jego stworzenia wydelegowali swoich rówieśników młodzi grekokatolicy z archieparchii lwowskiej i tarnopolsko-zborowskiej oraz eparchii samborsko-drohobyckiej.

Po przeanalizowaniu doświadczeń członków różnych wspólnot, koordynatorzy wskazali na „niewystarczającą współpracę między chrześcijańskimi wspólnotami młodzieżowymi, bark informacji i małe zainteresowanie dla ich działalności, jak również ubóstwo środków niezbędnych do ich rozwoju duchowego i społecznego”.

Forum zaprosiło młodych na Festiwal Kultury Etnicznej i Współczesnej, który odbędzie się 19 maja w Wiśniewie pod Kijowem. Można tam będzie się zapisać do nowej organizacji.

Natomiast w dniach 14-15 lipca Forum zaprasza na tradycyjną wszechukraińską pielgrzymkę do sanktuarium maryjnego z Zarwanicy.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.