Ks. Czaplin: Aborcja to najstraszniejszy holokaust

„Aborcje to najstraszniejszy holokaust w życiu ludzkości” – mówił ks. Wsiewołod Czaplin z Patriarchatu Moskiewskiego, który w ubiegłym tygodniu wziął udział w wiecu obrońców życia i rodziny przy Bulwarze Gogola w Moskwie.

W Rosji w wyniku aborcji ginie co roku przynajmniej 1,2 mln istnień ludzkich.

„Aborcje zabiły więcej ludzi niż wszystkie wojny światowe. Dlatego mam nadzieję, że nie będą one moralnie akceptowane w Rosji” – dodawał ksiądz protojerej, ciesząc się, że wartości życia gotowi są bronić przedstawiciele różnych pokoleń i środowisk społecznych. Rzecznik Rosyjskiego Kościoła Prawosławnego podkreślił, że obrona Świętej Rosji wymaga nie tylko modlitwy, ale także społecznej akcji sprzeciwu.

Wiec w Moskwie, w którym udział wzięło około 70 osób, był także okazją do potępienia nielegalnych parad gejowskich aktywistów, które odbywały się w ostatnich latach w Moskwie i Sankt Petersburgu.

Uczestnicy wiecu mieli ze sobą prawosławne ikony oraz trzymali transparenty z napisami: „Powstrzymajcie zabijanie dzieci” „Moskwa to nie Sodoma” czy „Nie będziesz zabijał”. Niektórzy obrońcy życia przypominali, że pierwszy na świecie dekret legalizujący aborcję wydał rząd sowiecki 19 listopada 1920 roku, a czołowym zwolennikiem zabijania dzieci był Lenin.

Podobny do moskiewskiego wiec odbył się w Kazaniu, stolicy rosyjskiej republiki Tatarstanu.

«« | « | 1 | » | »»