Ks. Czaplin: Aborcja to najstraszniejszy holokaust

„Aborcje to najstraszniejszy holokaust w życiu ludzkości” – mówił ks. Wsiewołod Czaplin z Patriarchatu Moskiewskiego, który w ubiegłym tygodniu wziął udział w wiecu obrońców życia i rodziny przy Bulwarze Gogola w Moskwie.

W Rosji w wyniku aborcji ginie co roku przynajmniej 1,2 mln istnień ludzkich.

„Aborcje zabiły więcej ludzi niż wszystkie wojny światowe. Dlatego mam nadzieję, że nie będą one moralnie akceptowane w Rosji” – dodawał ksiądz protojerej, ciesząc się, że wartości życia gotowi są bronić przedstawiciele różnych pokoleń i środowisk społecznych. Rzecznik Rosyjskiego Kościoła Prawosławnego podkreślił, że obrona Świętej Rosji wymaga nie tylko modlitwy, ale także społecznej akcji sprzeciwu.

Wiec w Moskwie, w którym udział wzięło około 70 osób, był także okazją do potępienia nielegalnych parad gejowskich aktywistów, które odbywały się w ostatnich latach w Moskwie i Sankt Petersburgu.

Uczestnicy wiecu mieli ze sobą prawosławne ikony oraz trzymali transparenty z napisami: „Powstrzymajcie zabijanie dzieci” „Moskwa to nie Sodoma” czy „Nie będziesz zabijał”. Niektórzy obrońcy życia przypominali, że pierwszy na świecie dekret legalizujący aborcję wydał rząd sowiecki 19 listopada 1920 roku, a czołowym zwolennikiem zabijania dzieci był Lenin.

Podobny do moskiewskiego wiec odbył się w Kazaniu, stolicy rosyjskiej republiki Tatarstanu.

«« | « | 1 | » | »»
 • Stanisław_Miłosz
  09.07.2012 16:05

  Dziwne, znikła z list wiadomości (rss, kategorie info.wiara) notka Radia Watykańskiego:

   

  http://info.wiara.pl/doc/1200750.Te-testy-posluza-selekcji

   

  o skutkach upowszechnienia testów prenatatlnych. Nie pojawił się również mój dzisiejszy komentarz na ten temat.

  Mam nadzieję, że to tylko przypadek. Przecież w komentarzu nie kwestionuję obaw związanych z tym, że "testy doprowadzą do selekcji ludzkiego życia".

Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.