Egipt: Koptowie obawiają się dyskryminacji

Prawosławni Koptowie w Egipcie protestują przeciwko opublikowanym przez urząd statystyczny tego kraju oficjalnym danym dotyczącym wspólnot religijnych.

Wynika z nich, ze całkowita liczba koptyjskich chrześcijan wynosi tam nieco ponad 5 milionów. Zwierzchnicy Kościoła uważają jednak, że są to dane z 1986 roku i w ten sposób rzeczywista liczba została poważnie zaniżona. Szacują oni, że członkowie tej wspólnoty religijnej liczą od 15 do 18 milionów.

Wydaje się, że dane, którymi dysponuje Kościół, są o wiele bliższe prawdy niż oficjalne, gdyż są regularnie weryfikowane. Podobną opinię na temat danych urzędu statystycznego wyrazili chrześcijanie nieprawosławni. Kwestia jest o tyle ważna, że może mieć wpływ na status chrześcijan w porewolucyjnym Egipcie i ich jeszcze większą marginalizację, niż miało to miejsce za prezydentury Hosniego Mubaraka.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.