Ekumenicznie o chrześcijanach Bliskiego Wschodu

Los bliskowschodnich chrześcijan był głównym tematem tegorocznej konsultacji katolickich biskupów USA i tamtejszych Kościołów wschodnich zwanych przedchalcedońskimi.

Zaliczają się do nich takie starożytne Kościoły Wschodu, jak syryjskoprawosławny, ormiański, koptyjski czy etiopski. Doroczne spotkania hierarchów obu stron mają miejsce w Stanach Zjednoczonych już od 34 lat. Ostatnie odbyło się w dniach 15-16 października w Nowym Jorku z udziałem 20 przedstawicieli Kościoła katolickiego i pięciu prawosławnych.

Analizując sytuację wyznawców Chrystusa na Bliskim Wschodzie podkreślono potrzebę jak najlepszego informowania się nawzajem o programach, z których mogą korzystać przybywający stamtąd do USA nowi imigranci. Wielu z nich należy do Kościołów wschodnich. Maronicki biskup Gregory Mansour z Brooklynu zapoznał niekatolickich uczestników spotkania z niedawną adhortacją apostolską Benedykta XVI Ecclesia in Medio Oriente, poświęconą chrześcijańskiej obecności w tym regionie świata.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.