Egipt: trzej kandydaci na patriarchę Aleksandrii

W stolicy Egiptu Kairze wyłoniono wczoraj nazwiska trzech kandydatów na nowego patriarchę Aleksandrii i całej Afryki – zwierzchnika Kościoła koptyjskiego. Zastąpi on zmarłego w marcu Szenudę III.

Ponad 2400 elektorów zagłosowało w koptyjskiej katedrze na dwóch biskupów i jednego zakonnika. 54-letni biskup Rafał był doradcą patriarchy Szenudy. Starszy o pięć lat biskup Tawadros pomaga stojącemu tymczasowo na czele prawosławnych Koptów metropolicie Pachomiuszowi. Trzecim kandydatem jest o. Rafał Ava Mina, 70-letni mnich spod Aleksandrii.

Nazwisko 118. papieża Koptów wylosuje dziecko z zawiązanymi oczami. Ma to odzwierciedlać wolę Bożą.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.