Białoruś: Metropolita o dobrych stosunkach Cerkwi z państwem

Zwierzchnik Cerkwi prawosławnej na Białorusi metropolita miński i słucki Filaret podkreślił w sobotę w orędziu bożonarodzeniowym, że Cerkiew ma na Białorusi dobre stosunki z państwem. Życzenia złożył Białorusinom także prezydent Alaksandr Łukaszenka.

"Bogu niech będą dzięki, na Białorusi są dobre stosunki między państwem a Cerkwią. Rozwijamy współpracę, porozumiewając się językiem wartości moralnych" - podkreślił Filaret przed przypadającą w niedzielę Wigilią prawosławnego Bożego Narodzenia.

Metropolita zaznaczył, że we współczesnym świecie chrześcijaństwo zwraca się nie tylko do ogółu, ale też do każdego człowieka z osobna i Bóg od każdego oczekuje decyzji, czy zechce Go wpuścić do swego serca. "Każdy człowiek chce kochać i być kochanym" - powiedział hierarcha.

"Niech te święte dni Narodzenia Pańskiego prawdziwie staną się okazją do podzielenia się bogactwem naszych dusz z bliskimi" - oświadczył metropolita.

Prezydent Łukaszenka, składając Białorusinom w swoim orędziu bożonarodzeniowym życzenia zdrowia, radości, zgody i dostatku, podkreślił, że Boże Narodzenie nie przypadkiem jest "na białoruskiej ziemi jednym z najbardziej ukochanych świąt".

"Przecież Cerkiew prawosławna zawsze była z narodem, odegrała ważną rolę w stwarzaniu państwowości i kształtowaniu charakteru Białorusinów. A teraz jest naszym niezawodnym pomocnikiem w służbie społecznej, w dziele miłosierdzia i oświaty" - zaznaczył prezydent, którego słowa przytaczają w sobotę państwowe gazety.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.