Arcybiskup zszokowany brakiem interwencji

„Jestem zszokowany brakiem interwencji jakichkolwiek służb” – powiedział po ostatnich atakach na chrześcijan w centralnej Nigerii metropolita Jos, abp Ignatius Ayau Kaigama.

W wyniku tych napaści w ostatnich dwóch miesiącach zginęło 90 osób, a kilka tysięcy musiało uciekać przed kolejnymi prześladowaniami. „Policja i wojsko pojawiają się dopiero wtedy, gdy sprawcy ataków są już daleko” – zauważa nigeryjski hierarcha i docieka: „Jak ci napastnicy zdobyli broń, nie zwracając na siebie uwagi policji?”.

Zapytany, czy jego zdaniem jest możliwe, że owe gangi są wykorzystywane do celów politycznych, abp Kaigama odpowiada: „Nie wiem. Jednak Fulanie, którzy popełniają te przestępstwa w odwecie za kradzież bydła – przynajmniej tak sami twierdzą – posiadają z niewiadomego źródła pieniądze na zakup broni”.

 

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.