Egipt: Koptowie w nowym rządzie

W powołanym 16 lipca rządzie tymczasowym Egiptu znalazło się trzech chrześcijan.

Egipscy chrześcijanie, mimo obaw związanych z działaniem ekstremistów muzułmańskich, mają nadzieję na poprawę swej sytuacji po odsunięciu od rządów prezydenta Mohameda Mursiego. Jego zwolennicy przeprowadzili już szereg akcji odwetowych wobec chrześcijan za wsparcie przejęcia władzy w kraju przez wojsko. Tylko w ostatnich dwóch tygodniach zginęło z rąk ekstremistów aż sześciu Koptów.

W powołanym 16 lipca rządzie tymczasowym Egiptu znalazło się trzech chrześcijan. Kościół koptyjski poparł bowiem plan przejściowy dla kraju, przedstawiony przez generała Abdela-Fattaha al-Sussiego, który spotkał się 3 lipca z patriarchą Teodorem II.
 

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| EGIPT, KOPTOWIE, RZĄD

Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.