"USA jak międzynarodowy mściciel"

Hilarion skrytykował pomysł interwencji w Syrii.

Zapowiedź interwencji NATO w Syrii bez mandatu Organizacji Narodów Zjednoczonych skrytykował metropolita Hilarion (Ałfiejew). - Znów, tak jak w przypadku Iraku, Stany Zjednoczone zachowują się jak międzynarodowy mściciel - uznał przewodniczący Wydziału Zewnętrznych Kontaktów Kościelnych Patriarchatu Moskiewskiego.

W rozmowie z agencją AsiaNews wskazał, że władze USA „w sposób całkowicie jednostronny, bez jakiegokolwiek poręczenia ze strony ONZ, chcą decydować o losie całego kraju z milionami mieszkańców”.

- Kolejny raz tysiące ofiar będzie złożonych na ołtarzu wyimaginowanej demokracji - stwierdził metropolita Hilarion. Wśród nich znajdą się najpierw „chrześcijanie, o których los nikt się nie troszczy”. Tym czasem to im „grozi, że staną się głównymi zakładnikami sytuacji i głównymi ofiarami radykalnych sił ekstremistycznych, które z pomocą Stanów Zjednoczonych dojdą do władzy”.

- Wspólnota międzynarodowa musi zrobić wszystko dla uniknięcia takiego rozwoju wydarzeń - zaznaczył prawosławny hierarcha.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama