Zintensyfikować wysiłki na rzecz pokoju w Syrii

Logika przemocy musi ustąpić miejsca pokojowemu dialogowi w przeciwnym wypadku dla Syrii nie ma przyszłości. Wskazuje na to patriarcha Antiochii Jan X przypominając o niekończącej się kalwarii syryjskich chrześcijan.

Greckoprawosławny hierarcha podkreśla, że wspólnota międzynarodowa musi uczynić więcej na rzecz przywrócenia pokoju w tym kraju. Jednocześnie powinna zintensyfikować swe działania dyplomatyczne mające na celu uwolnienie porwanych ostatnio greckoprawosławnych mniszek oraz uprowadzonych w kwietniu dwóch syryjskich metropolitów. O losie syryjsko-prawosławnego metropolity Gregoriosa Yohanna Ibrahima i grecko-prawosławnego arcybiskupa Boulosa Yazigi nie ma żadnych wieści od chwili ich porwania.
 

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.