Pakistan: kolejny zamach w Peszawarze

Dokładnie tydzień po zamachu na anglikański kościół w Peszawarze w Pakistanie znów leje się krew.

Podczas, gdy w chrześcijańskiej świątyni trwało nabożeństwo za 75 męczenników, którzy przed tygodniem zginęli w terrorystycznym zamachu, na pobliskim bazarze eksplodował ładunek wybuchowy, zabijając co najmniej 42 osoby. W anglikańskim kościele wybuchła panika. Wierni, obawiając się kolejnego zamachu w popłochu opuścili świątynię, po czy udali się na miejsce eksplozji, by udzielić pierwszej pomocy poszkodowanym.

W zamachu zginęło co najmniej 31 osób. Do szpitala trafiło ok. 70 rannych. Wśród zabitych jest sześcioro dzieci. Żadne ugrupowanie do tej pory nie przyznało się do odpowiedzialności za zamach. Ładunek wybuchowy, umieszczony w zaparkowanym samochodzie, zapewne zdetonowano zdalnie - powiedział przedstawiciel policji Zahid Khan.


 

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.