Stuletni żebrak największym darczyńcą Cerkwi

Największym prywatnym darczyńcą Bułgarskiego Kościoła Prawosławnego jest żebrak, który od ponad 20 lat prosi o jałmużnę przed katedrą św. Aleksandra Newskiego w Sofii.

Informację tę podał agencji AFP posługujący w tej świątyni biskup Tihon. „Dobry Dobrev to rzadki przypadek. W 2009 r. przekazał nam równowartość 18 tys. euro. Choć sam żyje z dala od wszelkiego luksusu” – potwierdził bp Tihon.

Dziadek Dobry, jak nazywają go mieszkańcy bułgarskiej stolicy kończy w tym roku sto lat. W Sofii stał się fenomenem kulturowym. Jest uosobieniem dobroci, pokory i świętości. Poświęcono mu specjalną stronę internetową (www.saintdobry.com), na murach pojawiają się graffiti z jego podobizną. Na co dzień mieszka w baraku.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.