Bartłomiej I konsekrował nową katedrę

W stolicy Albanii odbyła się wczoraj konsekracja nowej katedry prawosławnej pod wezwaniem Zmartwychwstania Chrystusa. Znajduje się ona w centrum Tirany i została wybudowana w miejscu, gdzie wcześniej stała cerkiew zburzona przez komunistów.

Liturgii przewodniczył ekumeniczny patriarcha Konstantynopola Bartłomiej. Byli też obecni zwierzchnicy Kościołów prawosławnych z Grecji i Serbii, a także, oczywiście, metropolita Tirany Anastazy. W uroczystościach uczestniczyli najwyżsi przedstawiciele władz państwowych. Konsekracja katedry jest symbolem odrodzenia Kościoła prawosławnego w tym kraju. Należy do niego niemal 7 % Albańczyków.
 

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

    Sponsorowane

    Www.CzesciAuto24.PL