Poznań: XIV Ekumeniczne Święto Biblii

W Poznaniu trwa XIV Ekumeniczne Święto Biblii. Jego hasło zaczerpnięto z Listu św. Pawła do Rzymian: „Przygarnięci przez Chrystusa”.

Zdaniem ks. Tomasza Siudy słowa te wskazują na Chrystusa, który nas przygarnia, ale też na obowiązek wzajemnego umacniania się przez chrześcijan:
„Jesteśmy przygarnięci przez Chrystusa, a jednocześnie wzajemnie mamy się przygarniać, umacniać, stąd też pewne wydarzenia, które będę w tych dniach świętowania, będą te akcenty wydobywały: mamy się otwierać i przygarniać tych, którzy potrzebują pomocy” – powiedział ks. Siuda. 

W ramach Ekumenicznego Święta Biblii, które potrwa do soboty 24 października, zaplanowano m.in. nabożeństwo słowa, panel dyskusyjny o miejscu uchodźców w Kościele, wykład o Biblii, koncerty i Biblijną Grę Miejską.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.