Bp Twal: Bliski Wschód potrzebuje miłosierdzia i przebaczenia

Tylko w ten sposób można stawić czoło katastrofalnej sytuacji przemocy, w jakiej pogrążony jest ten region.

Bliski Wschód potrzebuje miłosierdzia i przebaczenia. Tylko w ten sposób można stawić czoło katastrofalnej sytuacji przemocy, w jakiej pogrążony jest ten region. Łaciński patriarcha Jerozolimy mówił o tym w czasie liturgii Bożego Ciała sprawowanej w Bazylice Bożego Grobu.

Abp Fouad Twal wskazał, że uroczystość ta zachęca do podjęcia refleksji nad naszą odpowiedzialnością za budowanie społeczeństwa solidarnego, sprawiedliwego i braterskiego. Wskazał, że obecnie, gdy globalizacja sprawia, iż jesteśmy od siebie coraz bardziej zależni, a Kościół jest celem ataków i prześladowań ze strony polityków czy religijnych ekstremistów, Boże Ciało musi uczynić z nas jedno ciało, jeden Kościół umacniany wiarą w Boga i wzajemną solidarnością.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.