Metropolita Hilarion odwiedzi Włochy i Watykan

Przewodniczący Wydziału Zewnętrznych Kontaktów Kościelnych Patriarchatu Moskiewskiego, metropolita Hilarion (Alfejew) odwiedzi w połowie maja Włochy i Watykan. Prawosławny hierarcha m. in. spotka się 19. maja z kard. Walterem Kasperem, przewodniczącym Papieskiej Rady ds. Popierania Jedności Chrześcijan.

Podczas wizyty "osoba numer dwa" Patriarchatu Moskwy weźmie udział w sympozjum na temat „Świadectwo prawosławnych i katolików w dzisiejszej Europie”, które odbędzie się w rosyjskiej cerkwi św. Katarzyny Aleksandryjskiej znajdującej się na terenie Villi Abimelek, rezydencji ambasadora Federacji Rosyjskiej w pobliżu Watykanu.

20 maja w watykańskiej Auli Pawła VI odbędzie się koncert utworów kompozytorów rosyjskich w wykonaniu Rosyjskiej Orkiestry Narodowej i Moskiewskiego Chóru Synodalnego. Na koncert został zaproszony Benedykt XVI.

Ponadto metropolita Hilarion odwiedzi Mediolan, Turyn, gdzie nawiedzi Całun Turyński oraz Bolonię, gdzie wygłosi wykład.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.